Čo vláda tají a médiám vyhovuje...

Autor: Marek Nikolov | 18.6.2008 o 17:45 | Karma článku: 3,98 | Prečítané:  1158x

Robert Fico viackrát verejne prisľúbil, že tému adopcie detí homosexuálmi a registrovaných partnerstiev na Slovensku nebude otvárať. Vyzeralo to tak, že sľub dodrží. Všetko je však už inak...

Minister zahraničných vecí SR Ján Kubiš konal v rozpore s tvrdeniami premiéra Fica. „Dňa 7. mája 2008 v Rade Európy podporil návrh textu Dohovoru o adopcii dieťaťa, ktorý na medzinárodnej úrovni umožňuje práva homosexuálov na adopciu detí v Európe.

Podľa navrhovaného Dohovoru tradičná rodina založená manželstvom muža a ženy je len jedným z mnohých alternatívnych modelov, ktoré sú podľa Rady Európy ideálne pre prijatie a výchovu adoptovaných detí. Dohovor na medzinárodnej úrovni rozširuje práva homosexuálov na adopciu detí v Európe.

Dohovor síce nepodmieňuje krajiny k legalizácii adopcií homosexuálmi, no oproti pôvodnému zneniu Dohovoru z roku 1967 predpokladá a umožňuje adopcie homosexuálnymi pármi či inými nedefinovanými sexuálnymi pármi. Vo svojej podstate degraduje tradičnú rodinu založenú manželstvom muža a ženy ako primárny vzor prostredia najvhodnejšieho pre výchovu detí v Európe.

Podľa občianskeho združenia Pastor bonus je nenáležité, aby Slovenská republika prispievala k otvoreniu možností medzinárodných práv homosexuálov na adopciu detí. Dohovor by mal byť pre Slovenskú republiku otvorený k podpisu od novembra 2008.

Prostredníctvom médií sme chceli vyzvať vládu a prezidenta Slovenskej republiky, aby Dohovor za Slovenskú republiku nepodpísali a aby na európskej a medzinárodnej úrovni obhajovali výsadné postavenie rodiny založenej na manželstve muža a ženy.

Médiá však nemajú záujem zabrániť podpisu Dohovoru. Do novembra je totiž ešte čas a ak by vznikol spoločenský tlak, vládne strany by v strachu o voličov Dohovor nepodpísali.

Íri si v prípade Lisabonskej zmluvy zachovali zdravý rozum a odmietli ju. Aj my by sme tak mali urobiť v prípade Dohovoru o adopcii dieťaťa.

Dohovor o adopcii dieťaťa je k dispozícii na nasledovnom linku:
https://wcd.coe.int/ViewDoc.jsp?Ref=PR335(2008)

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Penta, Rusko alebo Technopol. Kočner využíva zmenky často, v minulosti to riešila aj SIS

Kočner chcel podľa SIS získať aj zmenky, ktoré takmer položili Dzurindovu vládu.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto už neprejde ani Kočnerovi

Kočner nie je nič iné ako historická anomália, relikt mafiánskych deväťdesiatych rokov.

EKONOMIKA

Pre eseročky chystajú nové pravidlá. Odborníci hovoria o šikane

Richter ich chce viac kontrolovať.


Už ste čítali?